Aktywne Zabrze.

WYDARZENIA

WYWIADY

Wywiad w radiu eM
Wywiad w Polskim Radiu
Wywiad w Radio Silesia
Spot w Radio Silesia

CZTERY PORY ROKU

2020 Innowacją w roku 2020 był projekt CzteryPoryRoku. Cztery pory roku, cztery dyscypliny, cztery mistrzostwa i cztery medale – piękna kolekcja. Każdy medal to 1/4 puzzli z których można złożyć jeden duży. Czytaj dalej . . .

10 LAT AKTYWNEGO ZABRZA

25 listopada 2022 roku w Klubie Biznesowym Areny Zabrze odbyło się spotkanie z okazji 10 lecia działalności Aktywnego Zabrza. W spotkaniu uczestniczyło wielu znakomitych gości z Urzędu Miejskiego oraz osoby dzięki którym na przestrzeni tych dziesięciu lat odbyło się 5202 zajęć w których uczestniczyło 84429 osób. Przez te 10 lat było 51 dyscyplin które prowadziło 53 instruktorów. W maju 2021 roku mieliśmy maksymalną liczbę zajęć – 104. Zorganizowaliśmy 55 zawodów w których uczestniczyło 6399 zawodników. Przez te 10 lat wspomagało nas 61 instytucji i partnerów.

D Z I Ę K U J E M Y !!

2020

Pierwszy medal był do zdobycia w zawodach z narciarstwa alpejskiego.

Do zawodów, które odbyły się 1 marca 2020 zapisało się ponad 200 osób. Wystartowało 149 zawodników, a na mecie sklasyfikowano 144.

Kolejny medal był do zdobycia w zawodach MTB. W związku z panującą pandemią koronawirusa zawody odbyły się dopiero pod koniec wakacji. Zostały rozegrane w konkurencji zbliżonej do XCC (Cross Country Short Track), w formie indywidualnej jazdy na czas.

W zawodach rozegranych na zrekultywowanych terenach poprzemysłowych startowało 74 kolarzy.

Następne zawody to biegi. W pierwszych dniach października w parku im. Witolda Pileckiego wystartowało 87 zawodników.

Ostatnimi zawodami były zawody pływackie rozegrane na pływalni AQUARIUS KOPERNIK pod koniec listopada. Na starcie stanęło 154 pływaków. Ponieważ w trakcie zawodów nie można było kibicować na basenie   (obostrzenia pandemiczne) firma mierząca czas udostępniła transmisję z zawodów na żywo.

Uczestnicząc we wszystkich czterech dyscyplinach można jak z puzzli złożyć jeden duży medal.

We wszystkich czterech dyscyplinach wzięło udział ponad 500 zawodników z czego wielu może w domu ułożyć sobie powyższe medale, czyli brało udział we wszystkich czterech konkurencjach.

2021

Mimo panującej pandemii koronawirusa planujemy kontynuować ten cykl zawodów. Projekty medali wyglądają całkiem okazale. Tak jak w zeszłym roku biorąc udział we wszystkich czterech zawodach z otrzymanych medali (jak z puzzli) złożysz jeden duży.

Pierwsze zawody to narciarstwo zjazdowe w których sklasyfikowano na mecie ponad 70 zawodników. Zdobyte medale prezentują się równie okazale jak poprzednio.

Kolejnymi zawodami było pływanie. Gdzie na krytej pływalni Aquarius w czerwcu na starcie stanęło 99 pływaków walcząc o puchar Zabrza w stylu dowolnym.

Tuż po wakacjach 68 zawodników stanęło na starcie zawodów kolarskich. Na zrekultywowanych terenach poprzemysłowych rozegranoo wyścig w formule XCO. Tym razem startowali też kolarze z licencją PZKol (oczywiście osobno klasyfikowani).

W pierwszych dniach jesieni w parku im. Rotmistrza Pileckiego odbyły sie zawody biegowe. Na starcie stanęło 150 zawodników. Odbył się też bieg rodzinny.

We  wszystkich zawodach wystartowało prawie 400 zawodników i tylko DWIE dziewczynki mogą sobie w domu ułożyć ze zdobytych medali jeden duży.

We  wszystkich zawodach wystartowało prawie 400 zawodników i tylko DWIE dziewczynki mogą sobie w domu ułożyć ze zdobytych medali jeden duży.

2022

Kontynuujemy cykl zawodów #CzteryPoryRoku. Medale do zdobycia w tym roku są szczególne. Rok 2022 to 100 lecie nadania praw miejskich Zabrzu i 10 lecie Aktywnego Zabrza.

Pierwsze zawody to oczywiście zawody w narciarstwie Alpejskim. Odbyły sie one 6 marca na stokach Złotego Gronia w Istebnej, a zapisało sie na nie 136 zawodników.

Kolejne zawody to odbywające się 8 maja na pływalni Aquarius zawody pływackie. Zapisalo się na nie 152 zawodników.

Również w maju (dokładnie 28) odbyły się na zrekultywowanych terenach poprzemysłowych zawody MTB. Były to również Mistrzostwa Śląska w Kolarstwie Górskim gdzie mogli startować zawodnicy z licencjami PZKOL.

Czwarte zawody z cyklu #CzteryPoryRoku to biegi. Tradycyjnie park imienia Witolda Pileckiego stał się na kilka godzin areną zmagań w bieganiu. Zawody odbyły sie 24 września w których wystartowało 148 zawodników. Odbył się również bieg rodzinny i marsz Nordic Walking.

Rewers tych medali był na wszystkich taki sam. Rok 2022 to stulecie nadania praw miejskich Zabrzu i dziesięciolecie Aktywnego Zabrza. 

Scroll to Top